Babszemesek a Kéken vol. 2.

Októberben folytatjuk a Kéktúrát, Hűvösvölgytől, Piliscsabáig.

Találkozó, október 23-án, szerdán, reggel 9:00-kor, a Gyermekvasút hűvösvölgyi állomása előtt.

Következő fellépéseink:

Szeptember 28. Szent Mihály-napi búcsú Albertfalván.

Szeptember 29. Gesztenyés napok a MOM-nál.

Október 5. Kelenvölgyi Ezerjó, szüreti műsor.


Babszemesek a Kéken



15 km, 602 m szintemelkedés, 4 bélyegzés.

Bejártuk az Országos Kék Túra 14. szakaszát, Rozália-téglagyártól Hűvösvölgyig.


Szeptemberi próbák:


A Fonó Budai Zeneházban próbáló csoportok :

ELSŐ PRÓBA SZEPTEMBER 10.

Harmatocska csoport:

Kedd- csütörtök 16-17 óra

Kéknefelejcs csoport

Kedd- csütörtök 17- 18 óra

Berkenye csoport

Kedden 17-18 óra

Csütörtökön 18-19 óra



A Szent Imre Gimnáziumban, a próbák időpontjai változatlanok:

Kisgarabonciás csoport

Hétfő- szerda 16:30-18 óra között

Garabonciás csoport

Hétfő- szerda 18-20 óra között


Fellépés Keszthelyen, az IOAA Nemzetközi Csillagászati Diákolimpián:

Edzőtábor Boldogkőváralján:

Boldogkő Vára

Füzéri vár

Napközis táborok a Fonóban:

Húsvéti Családbarát, a Duna TV műsorán.

Babszemesek táncolnak 53 percnél.

https://www.mediaklikk.hu/video/csalad-barat-2019-04-22-i-adas/

2019.

Pünkösd a Várban 2018.

2018. Nyári tánc és kézműves táboraink:

2017. Őszi programok:

2017. szeptember 2. Táncpróba az AKH.-ban

10 órától Garabonciás, 13:30 Kisgarabonciás, 16:30 Kéknefelejcs;

2017. szeptember 2. Évadnyitó táncház az

Albertfalvi Közösségi Házban (1116 Bp. Gyékényes utca 45-47) 18-22 óráig.

18-19 óráig gyermektáncház a Harmatocska csoportnak és minden érdeklődőnek, aki szeptembertől csatlakozni kíván valamelyik csoportunkhoz!

19-22 óráig táncház nagyoknak és felnőtteknek.

Muzsikál Csernók Klára zenekara. Tánctanítás is lesz.

2017. szeptember 3. Etyeki Piknik

12 órától 1 órás műsor a Zorkóczy pincénél.

2017. szeptember 24. Hegyvidéki Ősz

11:15-11:45 műsor a Gesztenyés kertben, a MOM

2017. Október 7. Kelenvölgyi Ezerjó 2017.

14 órától kb.: 45’ műsor, 15 órától szüreti felvonulás,

16 órától táncház!

Tánctábor

Boldogkőváralja 2017.07.09-15-ig

Fellépéseink:

2015. október 3.

Kelenvölgyi szüret

2015. szeptember 27.

Szent Mihály-napi búcsú

Kedves Táncosok!

Itt a 2015/2016 évad!!!

Szeptembertől kezdődnek a próbák!

Harmatocska csoport próbái: változatlanul a Fonóban, kedden és csütörtökön, 16-17 óra között lesznek.

Kéknefelejcs csoport próbái: változatlanul a Fonóban, kedden és csütörtökön, 17-18 óra között lesznek.

Kisgarabonciás csoport próbái: változatlanul a Szent Imre Gimnázium Tükör termében, hétfőn és szerdán, 16:30-18 óra között lesznek.

Garabonciás csoport próbái: változatlanul a Szent Imre Gimnázium Tükör termében, hétfőn és szerdán, 18-20 óra között lesznek.

Június 6.

"A Két Garabonciás"

Évadzáró műsor a Fonó Budai Zeneházban.

19 órai kezdettel.

Utána táncház.

Jegyrendelés: ujbudaibabszem@gmail.com

vagy 20-823-2778.

Június 6.

Bajnai Viseletfesztivál

14 órától felvonulás, 15:30 előadás.

Fellépnek a Kisgarabonciás és a Garabonciás csoportok

Június 6.

Albertfalvi napok

12:30 Kéknefelejcs csoport

16 óra Farkas Johanna, Süle-Szigeti Levente

A Jászberényi Szólótáncverseny, Kiemelt szóló díjjal jutalmazott táncosai,

táncolnak és táncházat tartanak.

Június 5.

Összetartozás napja

Fonó Budai Zeneház

17-18 óra

Fellépnek:

Harmatocska és a Kéknefelejcs csoportok.

Június 5.

Újbudai Könyvhét

Alle 16 - 17 óra

Fellépnek: Kéknefelejcs, Kisgarabonciás, Garbonciás csoportok.

Május 31.

Hegyvidéki Néptánc Találkozó

MOM Művelődési Központ

Május 30.

Aranypergő-Aranyláb Szóló

Eredmény:

Három arany, két ezüst, két bronz érem.

Az Újbudai Babszem Táncegyüttes a "Családbarát"-ban.

http://www.mediaklikk.hu/video/csalad-barat-2015-05-09-i-adas/

Május 10.

Rosalia Fesztivál

MOM Művelődési Központ mellett a Gesztenyés kertben.

12 órától 14 óráig.

Fellép a Kisgarbonciás és a Garbonciás csoport.

Közreműködik a Tündök zenekar.

Rosalia program

Május 9.

Anyák-napi Néptáncfesztivál

a

Fonó Budai Zeneházban

10 órai kezdettel

Házigazda az Újbudai Babszem Táncegyüttes

Harmatocska és Kéknefelejcs csoportja.

Vendégek:

Lurkó Óvoda, Pajkos Óvoda, Erdőszéle Óvoda, Szt. Gellért Iskola;

2015. Április 6.

Budavári Húsvéti Sokadalom

12 órától műsort adunk, kiszét égetünk, locsolkodunk...

2015. Április 2.

Húsvéti fellépés a Kamaraerdei Idősek Otthonában

December 21.

Advent a Palotanegyedben.

18 órától adunk 25 perces műsort, betlehemessel.

November 29.

"Gyertek lányok karikába..."

I. Országos Karikázó Fesztivál

Debrecen

A versenyen indul:

A Garabonciás csoport női tánckara.

November 28.

Szürettől - Adventig

c.

Műsorunk bemutatója a

MOM Kulturális Központban.

Fellép a Táncegyüttes összes csoportja.

Vendég a Cavinton Táncegyüttes.

Zenél a Tündök Zenekar.

November 27.

Don Bosco Jótékonysági Gála

November 22.

Néptánc - Ünnep

http://ujbudakulti.hu/neptanc-acirc-unnep.html

November 9.

November 8.

Ruhabörze az

Albertfalvi Közösségi Házban

10 órától

Csak táncosoknak!

November 5.

Műszaki Egyetem

Érkezés: 20:30

Fellépés: 21:30

Garabonciás csoport

Október 4. 10 órától 12 óráig

"Kelenvölgyi ezerjó"

Szeptember 28. 13:30 -14 óráig

Hegyvidéki napok

XII. kerület Gesztenyés kert

Fellép, a Két Garabonciás csoport.

Szent Mihály-napi búcsú Albertfalván,16 órától

Szeptember 27.

Zirc, 18 órától

Fellép, a Garabonciás csoport.

Kedves Táncosok!

Hamarosan indul az év, kezdődnek a próbák és az őszi fellépések!

A próbák a Fonóban, a szokott időpontban lesznek, kedden és csütörtökön. A Harmatocskáknak 16-17 óráig, a Kéknefelejcs csoportnak 17-18 óráig.

A Szt Imre Gimnázium tükörtermében hétfőn és szerdán lesznek a próbák, a Két Garabonciás csoportnak 16:30-20 óra között.

Az újonnan induló Felnőtt csoportunknak, péntek este 19-21 óra között tartjuk a táncpróbákat.

(Várjuk, a lelkes Babszemes szülőket is!)

Minden csoportunkban szeptember 8-tól kezdődik a munka!

2014. Július 21-30.

Boldogkőváralja

Edzőtábor a Két Garabonciás csoportnak.

2014. Július 3-11.

Bulgáriában turnézunk a Két Garabonciás csoport táncosaival.

A Fekete tenger partján található Sozopol városában képviseljük hazánkat a "Múzsák" Nemzetközi Művészeti Fesztiválon.

Tánc és kézműves tábor

A Kéknefelejcs csoportunk edzőtáborának első turnusa 2014. június 16-20-ig.

Június 23-27-ig második turnus az AKH-ban.

2014. Június 11.

Két Garabonciás záróbuli

17 órától a Szt Imrében!

2014. Május 31. és Június 13.

Felléptünk az Albertfalvi napok programján, valamint az Újbudai Könyvhéten az Alle-nál.

2014. Május 11.

https://www.facebook.com/events/638736269495482/

2014. Május 11.

Rosalia Fesztivál

MOM Kulturális Központ

2014. Május 10.

Anyáknapi Néptáncfesztivál

a Fonóban

2014. Április 21. Húsvét

2014. Március 30. Rezső tér

Farsangi mulatság, a Hagyományok Házában!

2014 február 23-24-én tartjuk újévi műsorsorozatunkat,

melynek első napján két kisebb csoportunk, a Harmatocska és a Kéknefelejcs csoportok mutatják be tudásukat, közösen a két nagyobb együttesünkkel, a Kisgarabonciással és a Garabonciással, majd másnap a Két Garabonciás műsorát láthatják!

December 21. Szombaton:

Babszem karácsonyt tartunk az Albertfalvi Közösségi Házban,(1116 Budapest, Gyékényes utca 45)

17 órától a Harmatocska csoportosoknak, 18 órától a Kéknefelejcs csoportosoknak, 19 órától 21:30-ig a két Garabonciás csoportnak.

Zenél a Tündök zenekar. Várunk minden Babszemest és minden kedves barátunkat, egy közös karácsonyi táncra!

December 14. Szombaton:

Fellép az Újbudai Babszem Táncegyüttes a III. Advent a Budapesti Palotanegyedben c. rendezvényen.

15 és 17 óra között közös műsort adunk a Tündök zenekarral.

December 17. Kedden:

Az Újbudai Babszem Táncegyüttes és a bolgár Rusze városából érkező, Zora Táncegyüttes és Impuls Táncegyüttes közös, karácsonyi műsorát láthatják 17:30-tól a Fonóban (1116 Budapest, Sztregova utca 3)

A belépés díjtalan, de a férőhelyek száma korlátozott!

"Ősz az idő..."

Szent Mihálytól, Márton napig.

A szürethez, a gazdasági év fordulójához,

a pásztorokhoz kapcsolódó szokások és

néhány régi - új koreográfiánk bemutatásával búcsúzunk az ősztől,

november 9.-én 17 órától a

Fonó Budai Zeneházban

(1116 Budapest Sztregova utca 3.)

Várunk mindenkit szeretettel!

A műsor időtartama kb.: 75 perc.

Jegyek rendelhetők 1000 Ft áron:

babszeminfo@gmail.com

Vagy megvásárolhatók a helyszínen.

Szent Mihály napi búcsú Albertfalván

2013. Szeptember 29. vasárnap 16-17 óráig

Helyszín: Albertfalva utcai templom előtt.

Rossz idő esetén: Albertfalvi Közösségi Ház

(XI. kerület Gyékényes u. 45-47.)

Kedves Táncosok, kedves Szülők!

Szeptember 9.-én, 16:30- tól kezdődik az első próba a Fonóban a Kisgarabonciás csoportnak, 18 órától a Garabonciás csoportnak!

Szeptember 10.-én, 16 órától a Harmatocska, 17 órától a Kéknefelejcs csoportok próbái kezdődnek!

A Harmatocska és a Kéknefeljcs csoportok próbái csütörtökönként ugyancsak a Fonóban, ugyanezekben az időpontokban lesznek.

A két Garabonciás csoport szerdai próbái maradnak a Szt. Imre Gimnáziumban, az időpontok változatlanul 16:30 és 18 óra.

Évadnyitó táncház,

az Albertfalvi Közösségi Házban (XI. kerület Gyékényes u. 45-47.),

2013. augusztus 31.-én szombaton.

Aprók tánca 18-19 óráig, nagyok tánca 19-22 óráig.

A belépés díjtalan, várunk mindenkit szeretettel!

Muzsikál, a Tündök zenekar.

Következő műsoraink, fellépéseink:

2013. április 26. 15 órától

Judo Európa Bajnokság megnyitó előadása

Helyszín: Sport Aréna

2013. április 26. 19 órától

Weiner Leó Zeneiskola

(1112 Budapest Neszmélyi út 30.)

Előadás és táncház

2013. május 4. 10-11 óráig

Anyáknapi Néptáncfesztivál az Óvodás csoportoknak.

MOM Művelődési Központ 1124 Budapest Csörsz utca 18.

Újbudai Babszem Táncegyüttes Harmatocska csoport

Pajkos Óvoda

Lurkó Óvoda

Don Bosco Óvoda

Balambér Világa Óvoda

2013. május 4. 17-19 óráig

Anyáknapi Néptáncfesztivál az Iskolás csoportoknak.

MOM Művelődési Központ 1124 Budapest Csörsz utca 18.

Újbudai Babszem Táncegyüttes - Kék nefelejcs, Kis Garabonciás, Garabonciás csoportjai

Don Bosco Iskola 1.-2.-3. évfolyamának néptáncos osztályai.

Szent Angela Iskola 3. évfolyama.

2013 május 5.

Óbudai Művelődési Központ

1032 Budapest San Marco utca 81.

10:30-12:00 óráig

Közös fellépés a Gubkinsky Gyermek Művészeti Iskola diákjaival

2013. május 11– Százhalombatta Gyermek Néptánc együttesek Országos találkozója.

2013. május 12. 10.00-13.00 óráig

Rozália Fesztivál

MOM Művelődési Központ

1124 Budapest Csörsz utca 18.

10.00-11.00 óráig

Tündök zenekar koncertje és a

Újbudai Babaszem Táncegyüttes táncbemutatója

11.00-12.00 óráig

Táncház a Tündök zenekarral.

Tánctanár: Gubik József

2013. május 25. este 18 óra

A KÉT GARABONCIÁS - évadzáró műsor.

FONO Budai Zeneház

1116 Budapest Sztregova utca 3.

A műsor után táncház lesz a helyszínen.

2013. május 26. 13 órakor

Kelenvölgyi Búcsú

1116 Budapest Kecskeméti József utca 16-20.

Fellép a Kék nefelejcs és a Kis garabonciás csoport

2013. június 2.

MOM Művelődési Központ

1124 Budapest Csörsz utca 18.

XII. kerületi néptánccsoportok találkozója

2013. június 8. 16 órától 16:30-ig

Újbudai Könyvhét

Alle Bevásárlóközpont

Fellép a Kéknefelejcs és a Garabonciás csoport

2013. június 6-9 – Kézdiszentlélek – VIII. Perkő Néptánc együttesek Fesztiválja.

2013. június 19. 10 óra

Újbudai Juniális

Kelenvölgyi Közösségi Ház

1116 Budapest Kardhegy utca 2.

2013. június 22.

Gazdagréti Szent Iván éji mulatság

2013. július 6. Bajna, Magyar Viselet Ünnepe 2013.