Híreink



2017. Őszi programok:


2017. szeptember 2. Táncpróba az AKH.-ban
10 órától Garabonciás, 13:30 Kisgarabonciás, 16:30 Kéknefelejcs;



2017. szeptember 2. Évadnyitó táncház az
Albertfalvi Közösségi Házban (1116 Bp. Gyékényes utca 45-47) 18-22 óráig.

18-19 óráig gyermektáncház a Harmatocska csoportnak és minden érdeklődőnek, aki szeptembertől csatlakozni kíván valamelyik csoportunkhoz!

19-22 óráig táncház nagyoknak és felnőtteknek.
Muzsikál Csernók Klára zenekara. Tánctanítás is lesz.



2017. szeptember 3. Etyeki Piknik
12 órától 1 órás műsor a Zorkóczy pincénél.



2017. szeptember 24. Hegyvidéki Ősz
11:15-11:45 műsor a Gesztenyés kertben, a MOM 


2017. Október 7. Kelenvölgyi Ezerjó 2017.

14 órától kb.: 45’ műsor, 15 órától szüreti felvonulás,

16 órától táncház!








Tánctábor

Boldogkőváralja 2017.07.09-15-ig



Fellépéseink:



2015. október 3.

Kelenvölgyi szüret



2015. szeptember 27.

Szent Mihály-napi búcsú




Kedves Táncosok!
Itt a 2015/2016 évad!!!

Szeptembertől kezdődnek a próbák!

Harmatocska csoport próbái: változatlanul a Fonóban, kedden és csütörtökön, 16-17 óra között lesznek.

Kéknefelejcs csoport próbái: változatlanul a Fonóban, kedden és csütörtökön, 17-18 óra között lesznek.

Kisgarabonciás csoport próbái: változatlanul a Szent Imre Gimnázium Tükör termében, hétfőn és szerdán, 16:30-18 óra között lesznek.

Garabonciás csoport próbái: változatlanul a Szent Imre Gimnázium Tükör termében, hétfőn és szerdán, 18-20 óra között lesznek.


Június 6.

"A Két Garabonciás"

Évadzáró műsor a Fonó Budai Zeneházban.
19 órai kezdettel.
Utána táncház.
Jegyrendelés: ujbudaibabszem@gmail.com
vagy 20-823-2778.



Június 6.

Bajnai Viseletfesztivál
14 órától felvonulás, 15:30 előadás.
Fellépnek a Kisgarabonciás és a Garabonciás csoportok



Június 6.


Albertfalvi napok
12:30 Kéknefelejcs csoport
16 óra Farkas Johanna, Süle-Szigeti Levente
A Jászberényi Szólótáncverseny, Kiemelt szóló díjjal jutalmazott táncosai,
táncolnak és táncházat tartanak.



Június 5.

Összetartozás napja
Fonó Budai Zeneház
17-18 óra
Fellépnek:
Harmatocska és a Kéknefelejcs csoportok.



Június 5.

Újbudai Könyvhét
Alle 16 - 17 óra
Fellépnek: Kéknefelejcs, Kisgarabonciás, Garbonciás csoportok.



Május 31.

Hegyvidéki Néptánc Találkozó
MOM Művelődési Központ


Május 30.


Aranypergő-Aranyláb Szóló
Eredmény:
Három arany, két ezüst, két bronz érem.



Az Újbudai Babszem Táncegyüttes a "Családbarát"-ban.


Május 10.

Rosalia Fesztivál
MOM Művelődési Központ mellett a Gesztenyés kertben.
12 órától 14 óráig.
Fellép a Kisgarbonciás és a Garbonciás csoport.
Közreműködik a Tündök zenekar.



Május 9.

Anyák-napi Néptáncfesztivál
a
Fonó Budai Zeneházban
10 órai kezdettel
Házigazda az Újbudai Babszem Táncegyüttes
Harmatocska és Kéknefelejcs csoportja.
Vendégek:
Lurkó Óvoda, Pajkos Óvoda, Erdőszéle Óvoda, Szt. Gellért Iskola;


2015. Április 6.

Budavári Húsvéti Sokadalom
12 órától műsort adunk, kiszét égetünk, locsolkodunk...


2015. Április 2.

Húsvéti fellépés a Kamaraerdei Idősek Otthonában



December 21.

Advent a Palotanegyedben.
18 órától adunk 25 perces műsort, betlehemessel.


November 29.

"Gyertek lányok karikába..."

I. Országos Karikázó Fesztivál
Debrecen
A versenyen indul:
A Garabonciás csoport női tánckara.




November 28.

Szürettől - Adventig
c.
Műsorunk bemutatója a 
MOM Kulturális Központban.
Fellép a Táncegyüttes összes csoportja.
Vendég a Cavinton Táncegyüttes.
Zenél a Tündök Zenekar.

November 27.

Don Bosco Jótékonysági Gála


November 22.

Néptánc - Ünnep



November 9.




November 8.

Ruhabörze az
Albertfalvi Közösségi Házban
10 órától
Csak táncosoknak!


November 5.

Műszaki Egyetem
Érkezés: 20:30
Fellépés: 21:30
Garabonciás csoport




Október 4. 10 órától 12 óráig

"Kelenvölgyi ezerjó"



Szeptember 28. 13:30 -14 óráig 

Hegyvidéki napok
XII. kerület Gesztenyés kert

Fellép, a Két Garabonciás csoport.

 Szent Mihály-napi búcsú Albertfalván,16 órától 




Szeptember 27. 

Zirc, 18 órától

Fellép, a Garabonciás csoport.







Kedves Táncosok!

Hamarosan indul az év, kezdődnek a próbák és az őszi fellépések!


A próbák a Fonóban, a szokott időpontban lesznek, kedden és csütörtökön. A Harmatocskáknak 16-17 óráig, a Kéknefelejcs csoportnak 17-18 óráig.

A Szt Imre Gimnázium tükörtermében hétfőn és szerdán lesznek a próbák, a Két Garabonciás csoportnak 16:30-20 óra között. 
Az újonnan induló Felnőtt csoportunknak, péntek este 19-21 óra között tartjuk a táncpróbákat.
(Várjuk, a lelkes Babszemes szülőket is!)

Minden csoportunkban szeptember 8-tól kezdődik a munka!


2014. Július 21-30.

Boldogkőváralja
Edzőtábor a Két Garabonciás csoportnak.


2014. Július 3-11.

Bulgáriában turnézunk a Két Garabonciás csoport táncosaival.
A Fekete tenger partján található Sozopol városában képviseljük hazánkat a "Múzsák" Nemzetközi Művészeti Fesztiválon.



Tánc és kézműves tábor 

Kéknefelejcs csoportunk edzőtáborának első turnusa  2014. június 16-20-ig. 
Június 23-27-ig második turnus az AKH-ban.



2014. Június 11.

Két Garabonciás záróbuli 
17 órától a Szt Imrében!



2014. Május 31. és Június 13.

Felléptünk az Albertfalvi napok programján, valamint az Újbudai Könyvhéten az Alle-nál.





2014. Május 11. 




2014. Május 11.

Rosalia Fesztivál
MOM Kulturális Központ




2014. Május 10.

Anyáknapi Néptáncfesztivál
a Fonóban



2014. Április 21. Húsvét


2014. Március 30. Rezső tér


Farsangi mulatság, a Hagyományok Házában!


2014 február 23-24-én tartjuk újévi műsorsorozatunkat,
melynek első napján két kisebb csoportunk, a Harmatocska és a Kéknefelejcs csoportok mutatják be tudásukat, közösen a két nagyobb együttesünkkel, a Kisgarabonciással és a Garabonciással, majd másnap a Két Garabonciás műsorát láthatják!




December 21. Szombaton:


Babszem karácsonyt tartunk az Albertfalvi Közösségi Házban,(1116 Budapest, Gyékényes utca 45)

17 órától a Harmatocska csoportosoknak, 18 órától a Kéknefelejcs csoportosoknak, 19 órától 21:30-ig a két Garabonciás csoportnak.

Zenél a Tündök zenekar. Várunk minden Babszemest és minden kedves barátunkat, egy közös karácsonyi táncra!





December 14. Szombaton:


Fellép az Újbudai Babszem Táncegyüttes a III. Advent a Budapesti Palotanegyedben c. rendezvényen.

15 és 17 óra között közös műsort adunk a Tündök zenekarral.




December 17. Kedden:


Az Újbudai Babszem Táncegyüttes és a bolgár Rusze városából érkező, Zora Táncegyüttes és Impuls Táncegyüttes közös, karácsonyi műsorát láthatják 17:30-tól a Fonóban (1116 Budapest, Sztregova utca 3)

A belépés díjtalan, de a férőhelyek száma korlátozott!











"Ősz az idő..."

Szent Mihálytól, Márton napig.
A szürethez, a gazdasági év fordulójához,
a pásztorokhoz kapcsolódó szokások és
néhány régi - új koreográfiánk bemutatásával búcsúzunk az ősztől, 
november 9.-én 17 órától a 
Fonó Budai Zeneházban
(1116 Budapest Sztregova utca 3.)

Várunk mindenkit szeretettel!
A műsor időtartama kb.: 75 perc.
Jegyek rendelhetők 1000 Ft áron:
babszeminfo@gmail.com
Vagy megvásárolhatók a helyszínen.







Szent Mihály napi búcsú Albertfalván
2013. Szeptember 29. vasárnap 16-17 óráig
Helyszín: Albertfalva utcai templom előtt.
Rossz idő esetén: Albertfalvi Közösségi Ház 
                                                                         (XI. kerület Gyékényes u. 45-47.)


Kedves Táncosok, kedves Szülők!

Szeptember 9.-én, 16:30- tól kezdődik az első próba a Fonóban a Kisgarabonciás csoportnak, 18 órától a Garabonciás csoportnak!
Szeptember 10.-én, 16 órától a Harmatocska, 17 órától a Kéknefelejcs csoportok próbái kezdődnek!

A Harmatocska és a Kéknefeljcs csoportok próbái csütörtökönként ugyancsak a Fonóban, ugyanezekben az időpontokban lesznek.
A két Garabonciás csoport szerdai próbái maradnak a Szt. Imre Gimnáziumban, az időpontok változatlanul 16:30 és 18 óra.

Évadnyitó táncház





Évadnyitó táncház,

az Albertfalvi Közösségi Házban (XI. kerület Gyékényes u. 45-47.),
2013. augusztus 31.-én szombaton. 

Aprók tánca 18-19 óráig, nagyok tánca 19-22 óráig. 
A belépés díjtalan, várunk mindenkit szeretettel!

Muzsikál, a Tündök zenekar.

Következő műsoraink, fellépéseink:

2013. április 26. 15 órától 
Judo Európa Bajnokság megnyitó előadása
Helyszín: Sport Aréna

2013. április 26. 19 órától
Weiner Leó Zeneiskola
(1112 Budapest Neszmélyi út 30.)
Előadás és táncház

2013. május 4. 10-11 óráig
Anyáknapi Néptáncfesztivál az Óvodás csoportoknak.
MOM Művelődési Központ 1124 Budapest Csörsz utca 18.
Újbudai Babszem Táncegyüttes Harmatocska csoport
Pajkos Óvoda
Lurkó Óvoda
Don Bosco Óvoda
Balambér Világa Óvoda

2013. május 4.  17-19 óráig
Anyáknapi Néptáncfesztivál az Iskolás csoportoknak.
MOM Művelődési Központ 1124 Budapest Csörsz utca 18.
Újbudai Babszem Táncegyüttes - Kék nefelejcs, Kis Garabonciás, Garabonciás csoportjai
Don Bosco Iskola 1.-2.-3. évfolyamának néptáncos osztályai.
Szent Angela Iskola 3. évfolyama.

2013 május 5.
Óbudai Művelődési Központ
1032 Budapest San Marco utca 81.
10:30-12:00 óráig
Közös fellépés a Gubkinsky Gyermek Művészeti Iskola diákjaival

2013. május 11– Százhalombatta  Gyermek Néptánc együttesek Országos találkozója.

2013. május 12. 10.00-13.00 óráig
Rozália Fesztivál
MOM Művelődési Központ
1124 Budapest Csörsz utca 18.
10.00-11.00 óráig
Tündök zenekar koncertje és a
Újbudai Babaszem Táncegyüttes táncbemutatója
11.00-12.00 óráig 
Táncház a Tündök zenekarral.
Tánctanár: Gubik József

2013. május 25. este 18 óra 
A KÉT GARABONCIÁS  - évadzáró műsor.
FONO Budai Zeneház
1116 Budapest Sztregova utca 3.
A műsor után táncház lesz a helyszínen.

2013. május 26. 13 órakor
Kelenvölgyi Búcsú
1116 Budapest Kecskeméti József utca 16-20.
Fellép a Kék nefelejcs és a Kis garabonciás csoport

2013. június 2.
MOM Művelődési Központ
1124 Budapest Csörsz utca 18.
XII. kerületi néptánccsoportok találkozója

2013. június 8. 16 órától 16:30-ig
Újbudai Könyvhét
Alle Bevásárlóközpont
Fellép a Kéknefelejcs és a Garabonciás csoport

2013. június 6-9 – Kézdiszentlélek – VIII. Perkő Néptánc együttesek Fesztiválja.

2013. június 19. 10 óra
Újbudai Juniális
Kelenvölgyi Közösségi Ház
1116 Budapest Kardhegy utca 2.

2013. június 22.
Gazdagréti Szent Iván éji mulatság


2013. július 6. Bajna, Magyar Viselet Ünnepe 2013.